Avtorici bosta spregovorili o bogatih izkušnjah priprav knjig, ki so v pomoč pri učenju SZJ. Nataša Kordiš je izdala slikanice Mojca Pokrajculja, Peter Klepec in Kdo je naredil Vidku srajčico, ki poleg ilustracij v akvarelu vsebujejo tudi risbe kretenj, tako da so prilagojene gluhemu bralcu. Priložen je DVD z video posnetkom moderatorke, ki pravljico pripoveduje v SZJ. , kjer v videu lahko gledamo pripovedovalko v SZJ in ilustracije ter poslušamo moderatorko, ki pravljico bere. Knjige so namenjene gluhim osebam, pa tudi vsem, ki bi se radi naučili SZJ. Katja Krajnc je s soavtorji pripravila delovne učbenike in priročnike za učitelje komunikacije v SZJ z naslovom Me razumeš 1, 2, 3. Uporabljajo jih lahko učitelji, terapevti, pa tudi starši. Namenjeni so v prvi vrsti gluhim otrokom, primerni pa so tudi za otroke z jezikovnimi motnjami in avtizmom ter otroke iz tujejezičnega okolja.

Sodelujoči: Nataša Kordiš, tolmačka in pedagoginja za SZJ, zaposlena na Zavodu za gluhe in naglušne. Diplomirana oblikovalka vizualnih komunikacij ter slikarka in ilustratorka. Katja Krajnc, profesorica surdopedagogike in logopedije, zaposlena na ZGNL in certificirana tolmačka za slovenski znakovni jezik. Z Ljubico Podboršek je napisala učbenike za prve tri stopnje učenja slovenskega znakovnega jezika. Trenutno poučuje komunikacijo in znakovni jezik na srednji šoli. Dogodek bo moderirala Katarina Čobec z Oddelka za prevajalstvo.

Torek, 23. maj 2023, ob 16. uri, Foersterjev vrt za FF